Lesní pedagogika.cz

Menu

Jak to chodí v lese

10dílný seriál (nejen) pro děti 3.–4. tříd základních škol

Pozvěte si lesníky, les a dřevo prostřednictvím krátkých videí (5–7 minut) do třídy. Nevysvětlují, ale naladí Vás.

1/10 - Odkud se bere dřevo

Život stromu nekončí jeho skáce ním. Pokračuje v dřevěných výrob cích, věcech, kterých se denně  dotýkáme, a žije tak ve formě dřeva spolu s námi.

2/10 - Život s lesem

Ne každému z nás vyhovuje měst ský ruch a shon. Někteří lidé se  proto rozhodli žít jinde. Vybrali si život na venkově. Život s lesem. A ukáží nám proč.

3/10 - Lesník je odborník

Málokdo tuší, co musí lesnicí všech no umět a vědět, aby se mohli  o les dobře starat. Možná budete překvapeni i Vy. Lesník je prostě  odborník.

4/10 - Les je cool

Martin z města by mi asi nevěřil, že  v lese zažije den plný dobrodružství a pěkných zážitků. A my se navíc dozvíme, proč jsou lesy důležité.

5/10 - Každý les je jiný

Víte, že les může mít i oranžovou barvu? Ne, nesmějte se. Každý les je jiný. A lesníci toho o každém vědí fůru. Pojďte se podívat.

6/10 - Lesů přibývá

Nemohli se dohodnout a nemoh li. Přibývá u nás lesů nebo ubývá? Z kolemjdoucích nikdo neporadil. Tak se odvážili zeptat těch nejpovolanějších. Jste také zvědaví?

7/10 - Jak to, že neubývá?

Stejně je to záhada. Tolik věcí ze dřeva a lesů pořád víc? A lesníci, proč ke své práci potřebují plány a mapy, když Tomíkova máma je při  péči o zahrádku vůbec nepotřebuje?

8/10 - Přítel lesa

I ve Vás se čas od času probudí  Vaše ďábelské druhé já? Tomíkovi se to stalo. A začal ničit lesní půdu a malé stromky, plašit zvěř a rozhazovat odpadky. A chtěl zapálit les.  Ještě že … i ne, nechte se překvapit.

9/10 - Papír ze dřeva

Lýko známe z vyjmenovaných slov, ale k čemu ho strom potřebuje, a že se z něj dá vyrobit papír, to už  nám ve škole neřekli. A čím se liší ruční a průmyslová výroba papíru? 

10/10 - O čem to celé bylo?

Opakování je matka moudrosti. Tak  si to rychle projeďme všechno ješ tě jednou. A kdybychom to náhodou nestihli, nevadí. Můžete se kdykoliv vydat do lesa za lesníky sami. 

 

 

 

detail