Lesní pedagogika.cz

Menu

Ohlédnutí za již šestým ročníkem Oslav lesa na Floře

V pátek 21. října 2016 se 93 organizátorů zahřálo při programu pro 620 dětí ze základních škol. Děti ve skupinkách  procházely 17 stanovišť. Líbil se jim hlavně včelař, živí dravci, sledování práce s motorovou pilou a pátrání po stopách zvěře. Bavily se dobře také při stavbě dřevěného domečku, sázení stromků do kelímků a zvládly dokonce i soutěžní tahání klád.

Tuhle zábavu si ale děti musely zasloužit: vstupenkou na Oslavy lesa na Floře bylo letos podruhé vytvoření textu s lesnickou tematikou na některou z lidových písní. Vylosované školy si pak na podiu v altánu mohly „tu svou“ verzi písně za hudebního doprovodu zazpívat. Každý zpívající kolektiv pak odměnou za svůj výkon získal dřevěné krmítko.

V sobotu 22. října 2016 pokračovaly Oslavy lesa na Floře programem pro veřejnost. Podzimní sluníčko přilákalo na program téměř 2 000 návštěvníků, 432 účastníků se přímo zapojilo do hry. V sobotu k tomu měli příležitost na 20 stanovištích. Viděli živou vydru, kunu skalní, hladili si ovečku, poznávali dřeviny nebo jen poslouchali příjemnou dixielandovou hudbu.

Letos účastníci se také zapojili do psaní „ přání lesu“. Děti i dospělí psali lesu krásná přání. Například: „ Mám tě ráda lese! Ať je les zdravý a čistý! Ať rosteš a jsi zdravý!“ K těmto přáním se za všechny organizátory připojuji. Na viděnou s lesem a lesníky na příštích Oslavách lesa 6. a 7. 10. 2017!

Ing. Hana Komárková, hana.komarkova@lesycr.cz

Více informací na Facebooku

detail