Lesní pedagogika.cz

Menu

Lesní pedagogika v Evropě

Lesní pedagogové jsou aktivní v celé Evropě

Lesní pedagogové jsou aktivní ve většině států Evropské unie, aktivity jsou si blízké, liší se spíše v systému fungování. V Evropě je celý systém lesní pedagogiky dobře propracován v Rakousku. Jejich lesnická legislativa ukládá lesníkům povinnost lesní pedagogiku provádět a zajistit tak, aby se každé dítě během své školní docházky alespoň jednou jejich akce zúčastnilo.

 

Školení pro lesníky

Školení pro lesníky v podobě kurzů lesní pedagogiky organizuje několik evropských zemí. Z Rakouska, kde své lesníky školí již od roku 1994, se dostalo k nám a třeba i na Slovensko.

Na rozšíření školení do dalších zemí měl vliv zejména mezinárodní projekt PAWS (Pedagogické aktivity v lese - koncepce semináře pro lesníky), který probíhal v letech 2004 - 2007. Partneři projektu, kteří byli z Německa, Rakouska, Slovenska, Velké Británie, Finska a České republiky, vytvořili koncept kurzu lesní pedagogiky včetně studijních materiálů. Na projekt PAWS navázal projekt PAWS-MED (2009 - 2011), který systém školení upravil na podmínky středomořských států - Slovinsko, Španělsko, Portugalsko, Řecko.

 

 

 

detail