Soutěž k Týdnu lesů je již ukončena a známe všechny 3 vítěze. Nejvíce lajků získala 24. soutěžící Zuzanka (293 lajků) a 18. soutěžící Radeček (265 lajků). Třetího vítěze vybrala odborná porota - 15.
Archiv aktualit
Soutěž Stavby s vůní dřeva podporuje zájem studentů o dřevo jako o obnovitelný stavební materiál. Do 5. ročníku se přihlásilo 66 studentů s 50 soutěžními díly. Tento ročník je výjimečný tím, že o vítězích soutěže poprvé rozhoduje nejen odborná porota, ale také široká veřejnost.
Ukaž, co pro tebe znamená les! Soutěž pro všechny od 5 do 19 let. Zapoj svou představivost a um a zúčastni se umělecké soutěže v rámci Evropského týdne lesů. Nakresli nebo namaluj, co si představuješ pod tématem: Lesy, naše obecné blaho (Forests, our common good).
Od 1. července je otevřena registrace na 12. Evropský kongres lesní pedagogiky 2017. Ten se koná v termínu 3. - 6. 10. 2017 ve Sněžném-Milovech. Mottem kongresu je „Forest pedagogics - adventures between communicating and educating”. Mezi hlavní přednášející patří Ing.
Prázdniny před Vámi a s nimi plány na výlety? Inspiraci hledejte v našem kalendáři akcí a vybírat můžete i v našich tipech na výstavy a expozice. Ať už s dětmi či bez dětí, určitě si vyberete!
Státní podnik Lesy ČR každý rok zvolí jednu dřevinu jako strom roku. Kupříkladu v roce 2016 byla stromem roku třešeň ptačí, v letošním roce 2017 jím byl zvolen ořešák černý (Juglans nigra L.). Této dřevině je pak v daném roce věnována větší pozornost.
Červen – měsíc myslivosti a ochrany přírody Vznik této tradice se datuje k roku 1959. A proč zrovna červen? Protože je to období, kdy přichází v přírodě na svět největší množství mláďat všech živočichů a také bují veškerá vegetace.
Soutěž k Týdnu lesů je již ukončena a známe 2 ze 3 vítězů. Nejvíce lajků získala 24. soutěžící Zuzanka (293 lajků) a 18. soutěžící Radeček (265 lajků). Blahopřejeme! Třetího vítěze vybere odborná porota v nejbližší době. Na všechny vítěze čeká poukaz na dřevěné hračky za 1 500 Kč!








