Lesní pedagogika.cz

Menu

Známe vítěze lesnické soutěže YPEF!

Ve dnech 17. a 18. června proběhlo národní kolo 9. ročníku mezinárodní lesnické soutěže YPEF. Národního kola se zúčastnilo 12 tříčlenných družstev, které soutěžily v teoretických i praktických znalostech lesa o evropském i českém lesnictví.

Absolutní vítězné družstvo národního kola YPEF. Zdroj: Střední lesnická škola Žlutice

 

V kategorii mladších žáků (13-15 let) zvítězilo družstvo z Gymnázia Dačice. V kategorii starších žáků (16-19 let) zvítězilo družstvo ze Střední lesnické školy Žlutice ve složení Stanislav Večeřa, Marek Bartůněk a Jiří Moucha. Vítězné družstvo starší kategorie se zároveň stalo absolutním vítězem a bude reprezentovat Českou republiku v evropském finále, které se bude letos poprvé konat v ČR. 

Účastníci národního kola YPEF. Foto: FLD CZU v Praze

 

Letošního ročníku se zúčastnilo 1 348 žáků a studentů základních a středních škol na úrovni místních kol, což je o 8 % více ve srovnání s loňským rokem. V mladší kategorii soutěžilo 857 účastníků ve 289 družstvech a ve starší kategorii 491 účastníků ve 164 družstvech. 

Organizačním garantem této soutěže je Česká lesnická společnost a na organizování soutěže se podílí tito partněři: Ministerstvo zemědělství ČR, Lesy ČR, Vojenské lesy a statky ČR, PEFC, Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze, Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně, SLŠ Hranice, ČLA Trutnov, Lesnické školy Písek, SLŠ Žlutice, Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem a Ústav zemědělské ekonomiky a informací.

 

Podrobnosti zde.

detail