Lesní pedagogika.cz

Menu

Přehled akcí

Zvolte kraj v ČR

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Pozvánka na seminář pro lesní pedagogy s mezinárodní účastí

22. 09. 2015 /

Seminář volně navazuje na Česko-bavorskou spolupráci v lesní pedagogice, nastartovanou seminářem Beginn einer „Waldpädagogik – Kooperation Bayern – Tschechien“ durch projektbezogene Zusammenarbeit entlang der gemeinsamen Grenze, které pořádalo Bavorské státní ministerstvo výživy, zemědělství a lesnictví 29. – 31. října 2012.

Cíl akce

- Lesní pedagogika jako evropská aktivita vzdělávání o trvale udržitelném obhospodařování lesa – nová témata v lesní pedagogice

- Možnosti přeshraniční a mezinárodní spolupráce v oblasti lesní pedagogiky

- Sdílení dobré praxe

- Výměna zkušeností, praktické ukázky aktivit

- Návrhy pracovních listů využitelné lesními pedagogy pozvaných zemí

Více informací naleznete zde

Akce na e-mail

Nechte si zasílat nové akce
v kalendáři na Váš email

BLÍŽÍCÍ SE AKCE

Prague Science Film Fest

13. 10. 2022 / 11.00-21.00

Kampus České zemědělské univerzity v Praze

Prague Science Film Fest pořádají Česká zemědělská univerzita v Praze a Univerzita Palackého v Olomouci. ČZU organizovala festival ve svém univerzitním kampusu již od roku 2011 pod názvem Life Sciences Film Festival a později ČZU Film Fest. V roce 2020 se spojila s olomouckou univerzitou, na jejíž půdě úspěšně probíhá Mezinárodní festival populárně-vědeckého filmu AFO (Academia Film Olomouc) už od roku 1966. Mimo běžný program v kampusu se tak festival může rozrůst i do centra a přivítá hned několik zahraničních hostů. Vyvrcholením celé spolupráce pak bude předání Grand Prize vítěznému snímku.

Veškerý festivalový program je zdarma, stačí se jen registrovat na webu nebo v průběhu festivalu
ve foyer Auly ČZU. 

Podrobnosti zde.

Fotovycházka do Krkonoš

15. 10. 2022 /

Krkonoše

Pohodový výlet na místa v Krkonoších, která jsou málo známá, ale hodně zajímavá. Akce pro začínající i pokročilé fotografy.

Podrobnosti zde.

Den za obnovu lesa

15. 10. 2022 / 10.00-16.00

celá ČR

Již třetí celorepublikový Den za obnovu lesa, se uskuteční v sobotu 15. října v každém kraji. Přijďte si nejen vyzkoušet práci v lese a opět pomoci našim lesníkům, ale i příjemně stráveným dnem s bohatým programem spolu s námi oslavit 30. výročí založení podniku Lesy ČR.

 

Vyberte si lokalitu na www.klubnoveholesa.cz.

 

Den s myslivci

15. 10. 2022 / 10.00

Hradec Králové, Kemp Stříbrný rybník

Akce pro širokou veřejnost s bohatým programem zaměřeným na mysliveckou tématiku. Těšit se můžete na moderní technologie i tradice, trubače, sokolnictví, kynologii - ukázky práce loveckých psů, soutěž ve vaření kotlíkových gulášů, módní přehlídku myslivecké módy, prezentaci polské myslivosti, soutěž v hodu flintou do žita, program pro děti, laserová střelnice a mnoho dalšího.

Podrobnosti zde.

Strom pro les, život pro Prahu

22. 10. 2022 / 10.00-16.00

Praha, lesopark Letňany

Každoročně na jaře a na podzim vysazujeme v pražských lesích i na prázdných plochách určených k zalesnění desetitisíce nových stromků. Přidejte se k nám teď na podzim i vy a pomozte nám s výsadbou lesních sazeniček, z nichž jednou vyroste nová generace lesa. Při příležitosti Dne stromů, který se v Česku slaví 20. října, vás zveme na společné sázení lesních stromků. Sazenice se budou doplňovat do už založené oplocenky ve východní, kbelské části lesoparku. Nářadí i instrukce budou na místě k dispozici. 
 
Letošní akce bude navíc ještě trochu speciální, protože v lesoparku bychom spolu s vámi rádi taky lehce oslavili naše 30. narozeniny. Na památku tohoto výročí vysadíme v letňanském lesoparku kromě mnoha malých sazeniček taky jeden vzrostlý pamětní strom. Jeho slavnostní výsadbu zahájíme v 11 hodin. 

Podobnosti na Facebooku.

detail