Lesní pedagogika.cz

Menu

12. Evropský kongres lesní pedagogiky v České republice

Ve dnech 3. až 6. října 2017 proběhl ve Sněžném-Milovech 12. Evropský kongres lesní pedagogiky, na kterém se setkalo na 140 lesních pedagogů z celé Evropy.

Akce byla organizována Ústavem pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem ve spolupráci s Pracovní skupinou Ministerstva zemědělství zabývající se lesní pedagogikou v ČR a evropskou pracovní skupinou FAO a UNECE pro lesní pedagogiku. Akci finančně podpořil Kraj Vysočina a Lesy České republiky, s.p. Tématem kongresu byla otázka, zda je lesní pedagogika spíše prostředkem komunikace lesnických subjektů nebo spíše vzděláváním k udržitelnému rozvoji.

Hlavní přednášky kongresu přednesli Emma Berglund, tajemnice Confédération Européenne des Propriétaires Forestiers, Jiří Svoboda, ředitel LDO Přibyslav, Martin Šrom, zástupce ředitelky Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání Brno a Rolf Jucker, ředitele SILVIVA, švýcarské organizace zabývající se lesní pedagogikou. Většina dalších programů se odehrávala v lese, kde probíhaly ukázky aktivit lesní pedagogiky. Jednalo se jak o krátké dvacetiminutové aktivity, tak o komplexnější dvouhodinové programy.

Na závěr setkání proběhly dvě exkurze – jedna do Centra Eden v Bystřici pod Pernštejnem, druhá do Starého Ranska na program „Den s lesníkem“.

Více informací ke kongresu zde.

Výstupy z kongresu jsou ke stažení na stránkách evropské pracovní skupiny pro lesní pedagogiku FCN-subgroup Forest Pedagogics.

Brožura s popisem aktivit z programu Market of Activities je ke stažení zde (jedná se o překlad anglického originálu z výše odkazované stránky).

Fotogalerie z kongresuexkurze do Centra Eden a exkurze do Starého Ranska.

Reportáž z kongresu byla otištěna v listopadové Lesnické práci. Článek je ke stažení také zde.

 

 

 

detail