Lesní pedagogika.cz

Menu

Týden lesů 2016

9.-13. května 2016

Akce k Týdnu lesů 2016 po celý květen

Přijďte do lesa za lesníky v Týdnu lesů i vy! Týden lesů trvá sice jenom týden, ale akce pro Vás u příležitosti Týdne lesů 2016 chystají lesníci z celé České republiky v průběhu celého měsíce května. Navazujeme na loňský úspěšný ročník.

OBNOVA LESA - POMÁHÁME LESŮM RŮST

Věděli jste, že lesnatost českých zemí za Marie Terezie (1790) byla pouhých 25 %?

Díky úsilí několika generací lesníků se plocha lesa v ČR za posledních 200 let zvýšila na 34 %.

Úkolem lesníků při trvale udržitelném hospodaření v lesích je zachovat rovnováhu mezi kácením stromů a jejich výsadbou. A to tak, abychom uchovali kvalitní a zdravé lesy budoucím generacím, a stávající generace přitom mohla využívat tak báječnou a obnovitelnou surovinu, kterou je dřevo.

Ročně pro Vás lesníci v ČR zajistí vysazení 123 miliónů stromů! = každý rok nových 123 milionů stromů v lesích ČR – kdybyste je zasadili do jedné řady asi 1 m od sebe, vytvoříte pás dlouhý 123 tisíc kilometrů, kterým byste 3x obtočili kolem rovníku celou naši planetu Zemi :-)

LESNÍK JE ODBORNÍK. Přijďte do lesa za lesníky v Týdnu lesů i Vy.

 

Co se chystá?

  • Vyzkoušejte si, jak se sbírají semena lesních dřevin, navštivte lesní školku a pomozte jejím pracovníkům vypěstovat sazeničky, vyzkoušejte si práci lesních dělníků při sázení stromků v lese, objevte, jak souvisí těžba stromů s následnou obnovou lesa
  • Programy lesní pedagogiky zaměřené na obnovu lesa pro školy i veřejnost
  • Dárek pro každou školní třídu – metodické listy a návod a maska ke hře na klikoroha (P.S. Kdo nebo co je klikoroh? :-) Ověřte si.)
  • Další zajímavé informace na webových stránkách lesní pedagogiky v sekci Lesní pedagogika / Pod lesnickou pokličkou

 

Jak se můžete zapojit?

 

detail